Misija
IMKA Latvija ir atvērta jaunatnes organizāciju apvienība, kura, balstoties uz kristīgiem principiem, veicina vispusīgu personības attīstību un nostiprina vērtību sistēmu, strādājot sabiedrības labā.
Vīzija:
-
atpazīstama sabiedrībā;
-
pieejama jauniešiem un viņu ģimenēm;
-
jaunieši ar dažādu reliģisko pārliecību darbojas kopīgi kristīgo vērtību iedzīvināšanai sabiedrībā;
- aktuālas un daudzveidīgas personību attīstošas un karjeru veicinošas programmas;
- augsta līderu un vadītāju kapacitāte;
- laba sadarbība ar vietējām, nacionālām un starptautiskām institūcijām;
- dalība vietējās, nacionālās un starptautiskās organizācijās.
Darbības principi:
Vērtības
-
Godīgums
-
Cieņa
-
Atbildība
-
Iecietība
IMKA Latvija balstās uz atziņu, ka lai attīstītu demokrātiju, nodrošinātu likuma varu, sekmētu cilvēktiesību institūciju līdzsvarotu darbību un mazākumtautību tiesību aizsardzību, ir jāveicina integrētas sabiedrības veidošanās. Sabiedrības integrācija ir vērsta uz indivīdu un dažādu grupu savstarpēju saprašanos un sadarbību Latvijas valsts tiesiskajā sistēmā, balstoties uz latviešu valodu kā valsts valodu un uz lojalitāti pret Latvijas valsti. Integrācijas mērķis ir veidot demokrātisku, saliedētu pilsonisku sabiedrību, kas balstās uz kopīgām pamatvērtībām.
IMKA Latvija ir Pasaules YWCA dalīborganizācija, Pasaules un Eiropas YMCA alianses dalīborganizācija. Tas paver iespēju IMKA Latvija dalīborganizāciju biedriem piedalīties ne tikai Latvijas mēroga, bet arī citu valstu YMCA un YWCA organizētos pasākumos, kā arī citu organizāciju piedāvātajās aktivitātēs.
Dalība nacionāla līmeņa un starptautiska mēroga pasākumos paplašina jauniešu redzesloku, veicina globālu pasaules uztveres veidošanos un stimulē profesionalitātes izaugsmi un attīstību kādā no jomām - projektu menedžmentā, vadītprasmē, starpkultūru izpratnē, plānošanā utt.
Mobilitātes pasākumi jaunatnei ir - nacionāli un starptautiski kursi, semināri, konferences, jaunatnes apmaiņas un stažēšanās, starptautiskās nometnes, kvalifikācijas celšanas un mācību prakses pasākumi jaunu zināšanu un prasmju apguvē.
IMKA Latvija darbība balstās uz četrām pamatvērtībām. Tās ir godīgums, atbildība, cieņa un iecietība. Šīs vērtības organizācija cenšas iedzīvināt, īstenojot dažādus projektus un programmas, piemēram, skautu kustība, nometņu rīkošana, sporta un mākslas aktivitātes, izdzīvošanas un dažādas citas apmācības. Šīs pamatvērtības ir orientieri, kas palīdz noteikt organizācijas mērķus, uzdevumus, izstrādāt stratēģiju un plānot ikdienas darbu.
Šodienas straujo pārmaiņu laikā katrai nevalstiskajai organizācijai ir būtiski iet kopsolī ar laikmetu, neiesīkstēt pašapmierinātības rutīnā. Tāpēc ir svarīgi, lai IMKA Latvija valde ik pa laikam pārskatītu darbības stratēģiju un virzienus. Ja nepieciešams, veikt attiecīgās izmaiņas vai grozījumus. Tas, kas bija nozīmīgs
vakar ,
šodien var izrādīties pilnīgi neaktuāls. Ja IMKA piedāvātās aktivitātes būs profesionālas un aktuālas, jaunieši būs motivēti tajās iesaistīties.
Vērtības, uz kurām tiecamies
Kā zināms, gandrīz katra sabiedriska, politiska vai pat ekonomiska organizācija cenšas nospraust pamatvērtības, uz kurām tiekties. Tie ir orientieri, kas palīdz noteikt mērķus, uzdevumus, izstrādāt stratēģiju un plānot ikdienas darbu.
Vērtības jēdziens vienmēr sevī ietver salīdzinājumu un izvērtējumu. Kaut kas ir vērtīgs salīdzinājumā ar citām lietām - mazāk vērtīgām vai pilnīgi nevērtīgām. Vērtība nozīmi iegūst zināmā kontekstā. Piemēram, bada laikā pārtikai ir tik liela nozīme, ka cilvēks gatavs atdot visu, lai to iegūtu. Savukārt, pārticības brīžos uztura vērtība mainās.
Ir dažādas vērtības - materiālās, ekonomiskās, estētiskās, morālās, kristīgās,..., bet tās var iedalīt un aplūkot arī citā griezumā. Viena veida vērtības tiek sauktas par ekstrinsiskām. Tās izmanto, lai sasniegtu to, kas ir labs, piemēram, atturēšanās no otra cilvēka aprunāšanas ir svarīgs solis, lai sasniegtu godīgumu vai patiesumu. Šīm vērtībām līdzās ir arī intrinsiskās vērtības, proti, tādas, ko uzlūkojam kā labas pašas par sevi. Tām ir iezīmes, kas tās padara par neapšaubāmām vērtībām. Intrinsiskās vērtības ir mūsu augstākie mērķi.
Dažādos laikos ir bijušas daudz domstarpību par to, ko būtu jāuzlūko par labu, vērtīgu, kas tad īsti veido pilnvērtīgu dzīvi. Teologs, ētikas skolotājs, ārsts un reizē arī mūziķis Alberts Šveicars savos darbos akcentē kultūras, ētikas, morāles attīstības progresa nosacījumus. Par progresa nosacījuma kritēriju viņš uzskata pietāti pret dzīvību. Bijību pret dzīvību. No tā izriet, ka personības degradēšanās sākas, kad mēs pārvēršamies par manipulāciju objektiem.
Šodiena pierāda, ka esam kļuvuši par masu mediju manipulācijas upuriem. Televīzijas seriāli uzspiež bezjēdzīgu dzīves modeli, kur seksuāla izlaidība, azartspēles, cigaretes, alkohols tiek rādītas kā estētiskas, stilīgas, labas lietas, proti, kā vērtības. Tas nozīmē, ka anormālais sāk kļūt par normu.
Tomēr būtu jāņem vērā, ka tas, kas ir labs, nepastāv ārpus cilvēka dzīves. Sakot, ka Dievs ir labs, mēs taču kā vērtību uztveram visu, ko Dievs radījis - cilvēkus, to pestīšanu, dzīvo un nedzīvo dabu. "Mūžīgā dzīvība" vai svētlaime ir labas pašas par sevi un te mēs domājam par kaut ko tādu, ko cilvēks varētu piedzīvot vai pieredzēt. "Mūžīgā dzīvība", pēc kuras vajadzētu censties, nevar būt tukšs jēdziens. Tā satur veselu virkni vērtību, kurām ir nozīme jau šīs pasaules apstākļos. Šīs vērtības - mīlestība, godīgums, taisnīgums, cieņa, dzīvība, ticība, ģimene u.c. tiek uzskatītas par labu esam pašas par sevi. Mēs tās piedzīvojam un tās pieredzēt varam tikai saistībā ar mūsu dzīvi. Tātad mūžīgas vai absolūtas vērtības nenozīmē, ka tās cilvēkam būtu kaut kas šajā dzīvē nesasniedzams.
Ikdienā daudziem no mums nākas saskarties ar problēmu, kā audzināt jauno paaudzi, lai viņi spētu izšķirties par savām vērtībām. Vai viņu galvenā vērtība būs nauda un vara? Vai tomēr - mīlestība, dzīvība, ģimene, godīgums, proti, vērtības, kas ir arī IMKA Latvija rūpju sfēra.